OSP Janiszewice Ochotnicza Straż Pożarna Janiszewice
Janiszewice

GBA2,5/16 Mercedes-Benz Atego 1329

W 2009 roku, po długich staraniach, dzięki dofinansowaniu z EFRR w ramach RPO woj,Łódzkiego, środków Gminy Zduńska Wola, prywatnych firm oraz społeczeństwa naszej gminy, zakupione zostało nowe średnie auto ratowniczo-gaśnicze Mercedes 1329 AF ATEGO za kwotę 639 860zł wraz z wyposażeniem. Mercedes zastąpił wysłużonego Stara 244 będącego u nas od 1980r. Mercedes posiada zbiornik wodny o pojemności 2500l oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 250l. Samochód wyposażony jest w znaczną ilość sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

System selektywnego powiadamiania DSP 52L

Od sierpnia 2015r mamy nowy system selektywnego powiadamiania DSP 52L zastąpił on dotychczasowe urządzenie DSP 50 wraz z terminalem GSM.Wszystko jest w jednym miejscu i ma więcej przydatnych funkcji. Zakup zrealizowany z corocznego dofinansowania z MSW dla jednostek KSRG. Oprócz tego jesteśmy w systemie Alarmowanie.pl co razem przynosi rewelacyjne efekty jeśli chodzi o prędkość powiadamiania i skraca czas stawienia się do alarmu.

Hełmy Strażackie

Hełmy jakie używamy podczas działań.

Ubranie specjalne

Ubranie specjalne(kombinezon) w którym możemy usuwać gniazda os, pszczół itp.Konstrukcja ubrania pozwala na swobodne działanie podczas usuwania gniazd szerszeni oraz os, jednocześnie zabezpiecza ratownika. System zamków oraz rzepów naszytych na łączenia zamków uniemożliwia przedostanie się owadów do środka kombinezonu. Konstrukcja przyłbicy nie zasłania jak w ubraniach innego typu pola widzenia, dzięki innowacyjnej budowie pałąków po założeniu jej na hełm nawet w sytuacji, gdy ratownik ma podniesioną przyłbicę hełmu siatka przednia nie ma możliwości zetknięcia się z twarzą.

System zmiękczania wody Rambojet

W 2015r jako pierwsza jednostka w powiecie Zduńskowolskim wdrożyliśmy System zmiękczania wody gaśniczej RAMBOJET Rewolucyjny system zmiękczający wodę, dzięki czemu gaszenie trwa co najmniej 2 razy szybciej. Do zmiękczania wody służą specjalne wkłady do prądownicy. Zmiękczone krople wody są 4 razy mniejsze, dlatego wnikają nawet w drobne pory, "oklejają" gaszony obiekt zwiększając efekt chłodzenia. Wersja Turbo posiada dodatki powierzchniowo-czynne AFFF/AR umożliwiające gaszenia produktów ropopochodnych (tworzywa sztuczne, opony itp). System Rambojet jest niezastąpiony na terenach ubogich w wodę lub tam gdzie występuje problem z jej dostarczeniem. Dopuszczony do stosowania w rezerwatach przyrody i parkach narodowych. Przyczynia się do znacznej redukcji kosztów za wodę z ujęć wodociągowych. Wszystkie rodzaje wkładów są całkowicie biodegradowalne.

Motopompa M 8/8 Polonia PO5

Motopompa Polonia PO5, którą wykorzystujemy na zawodach sportowo-strażackich.

Motopompa pływająca NIAGARA 1

Motopompa pływająca NIAGARA.Motopompy pływające posiadają szerokie zastosowanie w służbach ratowniczych.

Aparaty powietrzne ODO

Aparaty powietrzne nadciśnieniowe,ochrona dróg oddechowych. Posiadamy 4 zestawy pełne oraz 4 butle zapasowe. Dodatkowym elementem zestawu aparatu są sygnalizatory bezruchu.

Sygnalizator bezruchu

Sygnalizatory bezruchu, które z łatwością można przymocować do pasa naramiennego, lub biodrowego. Po upływie pewnego czasu bezruchu włącza się alarm wstępny który można anulować ruchem.

Ubranie specjalne Nomex

Pełne umundurowanie strażaków pełniących czynności ratowniczo-gaśnicze. Na tym zdjęciu widać naszych strażaków w ubraniu specjalnym i w aparatach powietrznych.

Drabina D10W

Drabina D10W jest drabiną dwuprzęsłową, wysuwana za pomoca linki, systemu okuć i prowadnic. Ma dwa drązki podporowe, których odpowiednie rozstawienie zapewnia jej stabilność. drabina ta umozliwia wejście na wysokość drugiego piętra. Może być również stosowana jako pomost przy przejściach przez rowy, wykopy itp. Długość drabiny - 10m.

Prądownica TURBO

Prądownice przeznaczone są do wytwarzania strumieni zwartych i rozproszonych z płynną regulacją kąta.

Wentylator oddymiający

Wentylator oddymiający przeznaczony jest do stosowania w akcjach ratowniczo-gaśniczych w celu wypchnięcia produktów spalania z obiektu objętego pożarem, obniżenia temperatury gaszenia i bezpieczeństwa pracy strażaka.

Radiostacja nasobna Motorola GP360

Radiostacja nasobna Motorola GP360. Stanowią one podstawowe źródło komunikacji podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

Linia szybkiego natarcia

Linia szybkiego natarcia. Jak wskazuje nazwa linia pozwala na szybkie podanie prądu wody. Linia zakończona jest pradownicą pistoletową z możliwością regulacji kąta i ciśnienia prądu wody.
Najcześciej czytane na naszej stronie